מהמודרה, או "החותם הכביר", הינו לימוד מרכזי במסורת הקרמה קג'יו ומהווה דרך להארה מלאה באמצעות מדיטציה על התודעה עצמה. נאמר שהמהמודרה הינה הלימוד הגבוה ביותר אודות אחדותן של ריקות ואושר עילאי.

 תורת המהמודרה מורכבת מהבסיס, הדרך והפרי. הבסיס הינו טבע הבודהה, אשר טבוע בתודעה, חסר התחלה ונוכח בכל היצורים. הדרך הינה יישומן של שיטות מיוחדות המיועדות לחשוף את טבע האמת ומובילות לפרי עצמו – הארה מלאה.

 מהמודרה, או "החותם הכביר", משמעותה התעוררות מלאה של התודעה וקיבועה ב"חותם" ההארה. "מי שהגיע למטרה זו מכיר באופן מתמשך בעומקו הבלתי מעורער של האוקיינוס תחת הגלים" – כותב לאמה אולה נידהל בספרו "החותם הכביר".

 לדבריו של הקרמפה ה-3, "טבעו של הבסיס הוא האמת הכפולה, חופשי מההשקפות הקיצוניות של מציאות קבועה ושל ניהיליזם. הדרך המופלאה מורכבת משתי הצבירות, חופשיה משלשלאות האמונות המוטעות וההכחשה. בדרך זו מושג הפרי – שני סוגים של תועלות מעבר לקיצוניות של קיום מותנה ושלווה חסרת פעילות. הבסיס להיטהרות הוא התודעה עצמה, איחוד הבהירות והריקות שלה. שיטת ההיטהרות היא החותם הכביר, התרגול דמוי-היהלום. מושא ההיטהרות הוא תעתועי הטומאה החולפים. הלוואי ונגשים את פרי ההיטהרות – מצב האמת הנקי מרבב".