הודות לפעילותו של לאמה אולה נידהל בישראל, קיימים 5 מרכזי מדיטציה בודהיזם דרך היהלום של שושלת הקארמה קאג'יו – לימודיה אשר נכללים בספרים מוצגים כאן לפניכם.

ספרים אלקטורניים

הספרים של לאמה אולה בפורמט הדיגיטאלי
מעכשיו ניתן לקנות את הספרים של לאמה אולה בהוצאת "חד קרן" גם בפורמט הדיגיטאלי!
– הדברים כפי שהם
– בודהה ואהבה
– למות ללא פחד
לרכישה

רשימת הספרים

the_way_thing_are_1.jpgהדברים כפי שהם לאמה אולה נידהל – הוצאת חדקרן 2013

"כשבודהה עזב את גופו בגיל שמונים הוא אמר "אני יכול למות מאוּשר. לא הותרתי אף לא לימוד אחד חבוי ביד קפוצה. כל מה שיועיל לכם כבר נתתי. הֱיו האור המנחה לעצמכם". אמירות כאלה מראות כי לימודיו מתמקדים בבשלות האנושית ובחיים האמיתיים. כשנשאל מה הוא מלמד ומדוע, הייתה תשובתו של בודהה ישירה באותה מידה "אני מלמד כי אתם וכל שאר היצורים רוצים להיות מאושרים ולהימנע מסבל. אני מלמד את הדברים כפי שהם"."

לאמה אולה נידהל מצליח  להעביר את עושר הבודהיזם בן אלפי השנים בצורה מובנת ופתוחה.

מחיר: 50 ש"ח – לרכישה

בודהה ואהבהבודהה ואהבה לאמה אולה נידהל – הוצאת חדקרן 2015

הספר "בודהה ואהבה" מסביר כיצד הגישה הבודהיסטית למערכות יחסים יכולה לעזור לנו להרגיע את תודעתנו, לשבור הרגלים רעים ולהשתמש במערכות היחסים שלנו כמנוף לצמיחה אישית ועזרה לכל מי שסביבנו.

"בודהה ואהבה" מספק עצות מעשיות העונות על השאלה "איך לאהוב טוב יותר?", מבלי קלישאות דביקות או תקינות פוליטית.

חלק מהנושאים בספר:
– מדוע אנו מתאהבים?
– איך לגרום לאהבה להישאר?
– פרידות
– כיצד להתמודד עם רגשות כגון כעס וקנאה?
– למצוא את האושר התמידי שבתודעה

מחיר: 60 ש"ח – לרכישה

למות ללא פחד לאמה אולה נידהל – הוצאת חדקרן 2015

במשך מאות שנים מצאו המאסטרים של הבודהיזם הטיבטי שמחה ומשמעות בתהליך המיתה. בעיניהם המוות אינו תעלומה. הם יודעים מה עומד לקרות ורואים בכך הזדמנות חשובה להתפתחות רוחנית. הספר למות ללא פחד הופך את תורתם לנגישה למערב המודרני. בספר זה מרכז לאמה אולה נידהל את המידע שלמד בשנים שבילה עם המאסטרים הבודהיסטים הדגולים במזרח. הוא מעשיר את הסבריו בעזרת עשרות שנות הניסיון שצבר בהדרכת אנשים מודרניים בתהליך המיתה.

מחיר: 60 ש"ח – לרכישה

החותם הכביר- מרחב ושמחה חסרי-גבולות - מאת לאמה אולה נידהל. בהוצאת בודהיזם דרך היהלום

החותם הכביר – מרחב ושמחה חסרי גבולות לאמה אולה נידהל – הוצאת דרך היהלום

הפרשנות הרעננה והמודרנית של לאמה אולה נידהל לטקסט בודהיסטי קלאסי זה על טבע התודעה עושה לימודים אלה נגישים לרבים.

החותם הכביר מתאר את בסיס ההתפתחות שלנו את הדרך ואת המטרה של בודהיזם דרך היהלום, ומציע תובנה הן ביחס לעולם המותנה והן למציאות המוחלטת.

החותם הכביר, או השקפת המהמודרה, מושווים לציור על מים: בכל רגע נתון הכול מושלם כפי שהוא, אך בה-בעת שהוא מופיע הוא גם מתפוגג.
פעילות מוארת פועלת באופן זהה :כאן ועכשיו :מעבר לציפיות ופחדים, מבלי להיאחז או לדחות.

בשנות ה-60 המאוחרות יצאו אולה ואשתו האנה לירח הדבש שלהם לנפאל ושם פגשו את קרמאפה ה-16, המנהיג הרוחני של שושלת הקארמה קאג'יו שבבודהיזם הטיבטי. הוא העביר להם את החותם הכביר וביקש מהם, כתלמידיו המערביים הראשונים, להביא את לימודי הבודהה לעולם המערבי.

במהלך 30 השנים האחרונות הפיץ לאמה אולה נידהל את בודהיזם דרך היהלום בכל רחבי העולם. הוא מספק הדרכה מעשית ליותר מ-550 מרכזי מדיטציה, הנמצאים תחת סמכותו של הקרמאפה ה-17 טאיה דורג'ה.

מחיר: 60 ש"ח – כרגע הספר זמין לקניה במרכזי מדיטציה בודהיזם דרך היהלום בלדב.

גילוי דרך היהלום - בודהיזם טיבטי פוגש במערב - מאת לאמה אולה נידהל. בהוצאת בודהיזם דרך היהלום

גילוי דרך היהלום לאמה אולה נידהל – הוצאת דרך היהלום

בספר זה סיפור משכנע וכן של "האודיסיאה הרוחנית"

של אולה והאנה נידהל, אשר ב-1969 הפכו לתלמידיו המערבים הראשונים של הרב-אמן הטיבטי הדגול, גייאלווה קרמאפה ה-16.

מסעותיהם המלהיבים בין המישורים המוריקים של אירופה והפסגות המושלגות של ההימליה הובילו אותם ליישום לימודיהם המיומנים של לאמות טיבטים רבים, שעזרו להם להפוך את חייהם ל"בהירות חסרת-גבולות ושמחה".

מאז מפגשם הראשון עם הבודהיזם הטיבטי בדמותו של לאמה בעל כוחות על-טבעיים בלתי-רגילים, פגשו אולה והאנה במלוא היקפה של ההשקפה הבודהיסטית.

מטרתם האמיתית בכתיבת ספר זה היא "ליצור גשר בין שני עולמות, ובמיוחד לחלוק עם אלה המחפשים את הווייתם האמיתית… היכרות עם הדרך מוכחת-הזמן, להארה".

לאחר שהוכר והודרך על-ידי כמה מן הלאמות הדגולים ביותר של שושלת הקאג'יו, מעביר כיום אולה את הברכה של השושלת. כלאמה ורב-אמן מדיטציות מוסמך נוסע לאמה אולה ללא הפסק ומלמד. הוא הקים מעל ל-550 מרכזי-מדיטציה בארצות שונות בעולם. האנה היא מתורגמנית מבוקשת של השפה הטיבטית. אינספור חבריהם, שנמצאים בכל מקום, עושים את כל שביכולתם כדי להבטיח שנבואתו של פדמסמבהאווה תתגשם:

"כששור האש ינוע על גלגלים ובכל מקום תעוף ציפור ברזל, לימודיי יבואו לארצו של האדם הלבן"

מחיר: 60 ש"ח – כרגע הספר זמין לקניה במרכזי מדיטציה בודהיזם דרך היהלום בלדב.

רוכב על הטיגריס - הבאת בודהיזם למערב - מאת לאמה אולה נידהל. בהוצאת בודהיזם דרך היהלום

רוכב על הטיגריס לאמה אולה נידהל – הוצאת דרך היהלום

ב-1969 הפכו אולה והאנה נידהל לתלמידיו המערביים הראשונים של

הוד-קדושתו הקרמאפה, ראש מסורת הקאג'יו של הבודהיזם הטיבטי היוגי.
לאחר שנות תרגולם בהרי ההימליה הוא הסמיכם ללמד ולהקים מרכזים בשמו. מאז הם ממשיכים בעבודתו. כיום מתרגמת האנה ומארגנת עבור הלאמות העיקריים של השושלת; ואולה – לאמה בעצמו – הקים מעל ל-550 מרכזים המתפתחים ברחבי העולם.

העבודה במערב מתחילה בריאיון אישי עם מלכת דנמרק. מרתף בקופנהגן ההיסטורית הופך למרכז הבודהיזם הטיבטי הראשון ביבשת האירופית, ו"פולקסווגן" מסחריות חלודות מביאות אותם לכל מקום במהירויות מירוץ. לאחר מכן פותח ביקורו של קרמאפה בדנמרק ב-1974 לעולם סדרה אינסופית של אירועים מדהימים.

רוכב על הטיגריס הוא מבט מבפנים על התפתחות הבודהיזם הטיבטי במערב. בסגנונו הרענן והלא-רגשני מציג לאמה אולה את כל היבטי עבודתו. בעוצמה עוצרת נשימה הוא מבליט את המגמות – הבריאות והלא-בריאות כאחת – באור מטרתו הסופית של הבודהה: חשיפתם של יצורים מפותחים במלואם, אשר כל פעילות שלהם מברכת את העולם.

מחיר: 70 ש"ח – כרגע הספר זמין לקניה במרכזי מדיטציה בודהיזם דרך היהלום בלדב.